Warto przeczytać

Tutaj publikujemy wartościowe treści.

Aktualności i wydarzenia

Turnus rehabilitacyjny dla pacjentów hematologicznych odbędzie się w dniach 28.09 - 4.10.2023 roku. Turnus jest bezpłatny dla pacjentów zmagających się z nowotworem krwi. 

 


SPONSORZY:

Takeda jest globalną, innowacyjną firmą biotechnologiczną, z siedzibą w Japonii. Organizacja skupia swoje działania na poszukiwaniu rozwiązań dla niezaspokojonych potrzeb pacjentów w sześciu głównych obszarach leczenia, stanowiących największe wyzwanie dla medycyny i pacjentów: gastrologii i chorobach zapalnych, chorobach rzadkich, terapiach osoczopochodnych, onkologii, neurologii oraz szczepieniach. Prowadzimy tez ukierunkowane inwestycje badawczo-rozwojowe w terapie osoczopochodne oraz szczepionki. W pracy kierujemy się naszymi zobowiązaniami wobec pacjentów, ludzi i planety.

DKMS Jednym z partnerów w organizacji turnusu rehabilitacyjnego dla pacjentów jest Fundacja DKMS. Wsparcie uzyskaliśmy w ramach Programu Rozwoju Polskiej Transplantologii i Wsparcia Pacjentów. Program powstał w 2018 roku z myślą o szerokim i kompleksowym wsparciu pacjentów hematologicznych i ich bliskich. W ramach Programu Fundacja DKMS dofinansowuje kliniki i szpitale hematologiczne oraz współpracuje z organizacjami pacjenckimi.

Gilead Sciences to firma biofarmaceutyczna, która od ponad trzech dekad dostarcza przełomowych terapii w medycynie, mając na celu stworzenie zdrowszego świata dla wszystkich ludzi. Firma zaangażowana jest w opracowywanie i dostarczanie innowacyjnych leków służących do zapobiegania i `leczenia chorób zagrażających życiu. Gilead, którego siedziba mieści się w kalifornijskim mieście Foster City, aktywnie działa w ponad 35 krajach na całym świecie.


Trochę wspomnień czyli, jak to było wcześniej? W latach 2005-2013 dla ponad 210 pacjentów wskazanych przez lekarzy oddziałów hematologii organizowaliśmy intensywne 7-dniowe turnusy rehabilitacyjne pod opieką pielęgniarki oddziału oraz psychoterapeuty. Ta forma rehabilitacji jest sposobem na powrót chorego do sił oraz wzmocnienie ducha poprzez:
- Wzajemną integrację, przełamywanie barier fizycznych i psychicznych – zapoznanie się z innymi pacjentami, którzy przeżywają podobne emocje.
- Warsztaty z psychologiem wzmacniające interakcje międzyludzkie. Budowanie wewnętrznej siły do radzenia sobie z przeszkodami i odkrywanie nowych perspektyw.
- Odkrywanie piękna świata naturalnego z perspektywy bycia jego częścią.

 

W planie wydarzenia:

 • Warsztaty z instruktorem jogi przygotowane dla pacjentów hematologicznych.
 • Warsztaty z instruktorem jogi przygotowane dla pacjentów ze szpiczakiem.
 • Warsztaty z instruktorem jogi przygotowane dla pacjentów z kontuzjami.
 • Warsztaty z ekspertem żywienia w zakresie przygotowywania i wdrażania diety po hospitalizacji.
 • Muzykoterapia - ćwiczenia przy muzyce.
 • Fitness - przełamywanie swoich słabości, wzmacnianie „Kręgosłupa”. Ćwiczenia dużej i małej motoryki.
 • Warsztaty z psychologiem - przełamywanie barier psychicznych, sposoby rozwiązywania problemów.
 • Warsztaty z psychologiem - pokonywanie strachu w kontakcie z grupą.
 • Warsztaty z psychologiem - Ja w nowej sytuacji.
 • Warsztaty z psychologiem - odkrywanie wewnętrznej siły. Dużo zależy ode mnie.
 • Warsztaty z psychologiem - dzielenie się problemem z rodziną, grupą, światem.
 • Warsztaty plastyczne- recykling i moje pomysły.
 • Poznaję zioła i ich działanie, szukanie w terenie.
 • Indywidualne konsultacje z psychologiem.
 • Warsztaty terenowe - przełamywanie barier fizycznych: Zdobycie Zamku w Niedzicy.
 • Warsztaty terenowe - przełamywanie barier fizycznych: Zdobycie Szczytu Trzech Koron.
 • Warsztaty terenowe - przełamywanie barier fizycznych: Przełom Białki.
 • Warsztaty terenowe - przełamywanie barier fizycznych: Spacer Szlakiem Rezerwatu Białej Wody przystosowanym dla osób z niepełnosprawnościami.
 • Warsztaty terenowe - gra terenowa "Zakopane, chyba gdzieś tutaj...".
 • Warsztaty terenowe - gry terenowe, terapeutyczne i integracyjne, indywidualne konsultacje z psychologiem.

 

Dla kogo: Turnus jest przeznaczony dla pacjentów zmagających się z nowotworem krwi. Turnus jest szczególnie przeznaczony dla osób po niedawnej hospitalizacji lub zmagających się z obniżonym nastrojem, gorszym samopoczuciem. Uczestnik jest kwalifikowany do udziału w wydarzeniu przez kierownika turnusu na podstawie pozytywnej oceny możliwości uczestnictwa w warsztatach - tym samym przy braku przeciwskazań od lekarza hematologa.

Wyżywienie i finansowanie:  Zapewniamy pełne wyżywienie - śniadania i kolacje szwedzki stół / obiady z dostawą do ośrodka. Zapewniamy zakwaterowanie oraz wszelkie koszty związane z pobytem, dojazdem i powrotem, wstępy.

Ważne: Proszę pamiętać, że będzie wymóg posiadania przy sobie dokumentacji dotyczącej leczenia, zapasu leków w oryginalnych opakowaniach na 7 dni wraz z rozpiską ich dawkowania.

Termin i miejsce: wyjazd z Torunia autokarem 28.09 - powrót autokarem z Nowa Biała 4.10.2023 (dojazd na miejsce zbiórki w Toruniu jest po stronie uczestnika).

Spotkanie organizacyjne dla uczestników: 08.09.2023 w dużej sali konferencyjnej szpitala wojewódzkiego, ul. Św. Józefa 53-59, 87-100 Toruń - godzina: 10:00

Organizator: Stowarzyszenie Kierunek Zdrowie. Kadra:

- Kierownik turnusu: Dominik Romiński nr uprawnień KK/2012/37/8
- Terapeuta/psycholog: Anna Jamroży
- Pielęgniarka hematologiczna: Barbara Myszkorowska
- Ekspert żywienia/psycholog: mgr Alicja Gałka 
- Instruktor jogi: Joanna Cholewa - Joga pod tatrami 


 Z uwagi na charakter turnusu chciałbym przedstawić terapeutkę, która poprowadzi część warsztatową, a która posiada perspektywę psychologa i pacjenta:

Anna Jamroży od 2002 roku psychoterapeuta na pełnych obrotach, pracuję z osobami uzależnionymi , mającymi problemy rodzinne, zdrowotne. Prowadzę dla młodzieży i dzieci zajęcia z socjoterapii. Jestem kuratorem rodzinnym i tam pomagam w różnych sytuacjach związanych z wieloma sytuacjami rodzinnymi, zdrowotnymi, szkolnymi i zawodowymi. Byłam na misji w Libanie i w Afganistanie tam pracowałam z żołnierzami pomagając im przetrwać trudny czas rozłąki z bliskimi, utraty kolegów oraz przetrwanie w tych trudnych warunkach. Byłam też wolontariuszką na oddziale onkologicznym w Centrum Onkologii w Bydgoszczy. Lubię uprawiać różne formy sportu, zarażam tym również innych. Osobiście przeszłam w 2007 roku operację, częściowej resekcji żołądka, był to nowotwór GIST, a obecnie od marca 2023 jestem „ właścicielką” białaczki włochato komórkowej, przeszłam już jeden cykl chemii i mam nadzieję, że następna będzie jak najpóźniej. Mam bardzo pozytywne nastawienie do życia i tym też dzielę się z innymi. 


Aktualizacja 14.08.2023

Drodzy Państwo,

bardzo dziękuję wszystkie zgłoszenia i chęć wzięcia udziału w wydarzeniu. W tej chwili kompletuję listę Pacjentów, którzy zgłaszają się na ten turnus. Informację o możliwości wzięcia udziału potwierdzę na początku września poprzez wiadomość email. Proszę śledzić informacje na naszym facebooku, stronie lub grupie wsparcia. Przed ostateczną kwalifikacją i potwierdzeniem udziału konieczne będzie wypełnienie formularza rejestracyjnego na stronie www - link do rejestracji otrzymacie Państwo na skrzynkę email. Proszę się nie obawiać - to nic skomplikowanego :)

Aktualizacja 07.09.2023

Drodzy Państwo,

zaplanowałem wyjazd na godzinę 04.00 rano 28.09.2023 z parkingu: BP Grudziądzka 108/112, 87-100 Toruń
> kliknij w mapę < powrót do Torunia na 20:00 04.10.2023 na parking BP Grudziądzka 108/112, 87-100 Toruń

 

Życząc jeszcze więcej zdrowia,
Dominik Romiński