W ramach tego zadania prowadzącego do skutecznej rehabilitacji pacjentów hematoonkologicznych realizujemy:

 1. Ogólnopolskie porozumienie rehabilitacyjne, wraz z kilkoma innymi organizacjami chcemy stworzyć ogólnopolski standard rehabilitacji dla chorych. Więcej informacji przekażemy w drugiej połowie roku.

 2. Turnusy rehabilitacyjne, bezpłatne dla pacjentów zmagających się z nowotworem krwi. Turnus jest szczególnie przeznaczony dla osób po niedawnej hospitalizacji lub zmagających się z obniżonym nastrojem, gorszym samopoczuciem. Zakłada 7 dniowy pobyt w ośrodku górskim wraz z terapią zajęciową i psychologiczną oraz warsztatami wyciszającymi. Więcej informacji: kliknij.

 3. Ośrodek rehabilitacyjny: 

  - program, który chcemy realizować jest naszym wspólnym marzeniem rozwoju terapii dla pacjentów, którzy walczą z jedną z najtrudniejszych nowotworów. Obecny poziom rehabilitacji i ograniczenia dla grupy pacjentów nowotworowych i onkologicznych w dostępie do zabiegów i senatoriów poprzez całkowite ich wykluczenie z uwagi na chorobę. Takie postępowania powoduje stany depresyjne, poczucie wyobcowania, wykluczenia społecznego oraz postępującego pogorszenia zdrowia bez możliwości dostępu do rehabilitacji i systemów wspierania zdrowienia dostępnych dla pozostałych grup.

  Pacjenci hematologiczni to szczególna grupa ryzyka i jak się niestety okazało system ochrony ich zdrowia i jego rozwiązania są niewystarczające. Kwota, którą musimy zebrać, aby przygotować się do rozpoczęcia budowy ośrodka i możliwość wystąpienia o środki unijne wynosi 300 tys. zł. Przed nami pojawia się możliwość pomocy kilkutysięcznej grupie chorych z naszego regionu oraz naszego kraju. Byłby to pierwszy ośrodek tego typu w naszym kraju. Rozwiązanie zakłada kilkudniowy pobyt chorego wraz z realizowaną terapią i rehabilitacją w ośrodku.

  Więcej informacji o możliwościach wsparcia budowy i o programie: kliknij.

  Kup cegiełkę na Allegro Charytatywnie: kliknij.