Program powstaje w porozumieniu z Polskim Towarzystwem Psychoonkologicznym oraz Pomorskim Instytutem Psychoonkologicznym i zakłada szkolenia dla pracowników oddziału, wolontariuszy oraz pacjentów oraz bezpłatną pomoc specjalistów z w/w dziedzin.

Harmonogram udzielanej pomocy oraz zakres i regulamin dostępności do niej będą dostępne do końca czerwca. Program ruszy od 1 lipca 2024 roku i potrwa do 31 grudnia 2024.

Dziękujemy naszym Partnerom za umożliwienie wprowadzenia tego działania w naszym regionie.

 

 


Trzecia edycja Dotacji Fundacji DKMS spotkała się z ogromnym zainteresowaniem organizacji, które na co dzień działają dla pacjentów zmagających się z chorobami i nowotworami układu krwiotwórczego. Blisko 50 zgłoszonych projektów świadczy o rosnącym zaangażowaniu społecznym i potrzebie rozszerzania wsparcia dla osób dotkniętych chorobami hematologicznymi. To dla nas i Fundacji DKMS jest zachętą do dalszej pracy i inwestowania w projekty, które mogą realnie poprawić jakość życia pacjentów i ich rodzin. Wybrane przez Jury inicjatywy są dowodem na to, że wsparcie psychoonkologiczne może przybierać wiele form, od indywidualnej opieki na oddziałach szpitalnych po szersze programy edukacyjne. Holistyczne podejście do leczenia, obejmujące zarówno aspekty medyczne, jak i psychologiczne, jest niezbędne dla efektywnej terapii i poprawy jakości życia pacjentów z chorobami krwi  - mówi Ewa Nawrot, Starszy Koordynator ds. Współpracy z Organizacjami Pacjentów, Fundacja DKMS.

Więcej o Dotacji DKMS: https://www.dkms.pl/biuro-prasowe/laureaci-trzeciej-edycji-dotacji-fundacji-dkms