Program KierunekWsparcie, czyli 7 rzeczy, które możesz zrobić

Jeśli chcesz pomóc, wesprzeć naszą organizację może to zrobić na VII różnych sposobów. Jeśli masz niewiele czasu, trochę więcej lub naprawdę dużo możesz wybrać kilka sposobów na pomoc w realizacji naszych zadań oraz możesz wziąć udział w czynnej walce z rakiem krwi. Sprawdź, co najbardziej Ci się spodoba. Każda pomoc jest cenna i każdą doceniamy tak samo. Dziękujemy, że jesteście z nami!

 

I ODDAJ KREW - wybierz się na wydarzenie oddawania krwi lub zgłoś się do wybranych punktów krwiodawstwa i przekaż swoją krew raz lub tak często, jak będzie to możliwe.

 

II ZOSTAŃ DAWCĄ SZPIKU - Cieszymy się, że chcesz pomóc chorym na nowotwory krwi. Być może dzięki Twojej pomocy ktoś otrzyma szansę na życie. Prawdopodobieństwo znalezienia odpowiedniego Dawcy dla Pacjenta jest bardzo niskie. Im więcej potencjalnych dawców, tym więcej szans na życie dla chorych na nowotwory krwi. Dawcą komórek macierzystych z krwi lub szpiku może zostać każdy zdrowy człowiek pomiędzy 18. a 55. rokiem życia, ważący powyżej 50 kg. Proces rejestracji nie jest skomplikowany i zajmuje często mniej niż zamówienie taksówki. Wystarczy wejść na stronę fundacji www.dkms.pl i wypełnić formularz - są tam szczegółowe informacje.

 

III ZOSTAŃ DAWCĄ ORGANÓW - Zgodnie z prawem polskim, obowiązuje domniemana zgoda na bycie dawcą, co oznacza, iż w przypadku braku sprzeciwu, uznaje się daną osobę potencjalnym dawcą narządu. Jednak w Polsce jak i na Świecie promuje się noszenie oświadczenia woli, które jest wyrażeniem zgody na zostanie dawcą. Dlatego też, promując tę szczytną ideę ratowania życia poprzez oddanie narządów do transplantacji, zachęcamy do podpisania oświadczenia woli, które można pobrać PDF klikając w LINK - wydrukuj i wypełnij.

 

IV WEŹ UDZIAŁ W WYDARZENIU - organizujemy, różne akcje oraz spotkania, które przyczyniają się do rozprzestrzeniania informacji o walce z nowotworami krwi, pomocy Pacjentom oraz przeciwdziałaniu chorobie. Te akcje są dla nas ważne - jeśli dysponujesz czasem: przyjdź i bądź z nami. Pokaż, że nie jesteśmy sami.

 

V ZOSTAŃ WOLONTARIUSZEM - przyłącz się do nas korzystając ze strony i informacji zawartych tutaj: link.

 

VI POLECAJ / UDOSTĘPNIAJ- jeśli uważasz, że nasze działania są słuszne udostępniaj informacje o nas choćby na portalu Facebook / Instagram, na których prowadzimy strony lub w innych mediach do których posiadasz dostęp. Im więcej osób się o nas dowie, tym łatwiej będzie nam w przyszłości do nich dotrzeć. Będziemy mogli udzielić im pomocy lub sami włączą się w pomaganie, jeśli wyrażą taką ochotę.

  

VII  WEŹ UDZIAŁ W LICYTACJI LUB ZBIÓRCE FUNDUSZY:

Istnieje wiele nowych narzędzi pozwalających na prowadzenie zbiórki funduszy dla wybranych organizacji dzięki, np. allegro. Prowadzimy tam licytacje: https://allegro.pl/charytatywni/kierunek-zdrowie

Naszym flagowym pomysłem jest budowa funduszu, który pozwoli na samofinansowanie się charytatywnych organizacji, jak nasza. Więcej informacji można znaleźć bezpośrednio na stronie tworzącej ten kapitał żelazny: https://www.spolecznie.org/

Oczywiście możesz też zrobić to klasycznie. Wesprzyj nas finansowo - jeśli możesz wesprzyj nas, abyśmy byli zdolni nadal wspierać naszych Pacjentów i Członków w trudnym momencie ich życia. Ich leki są bardzo drogie i niestety muszą je przyjmować codziennie. Walczą oto, aby nie dopuścić do nawrotu tej ciężkiej choroby. My ze swojej strony zapewniamy, że wszystkie przekazane środki trafią bezpośrednio do potrzebujących. Wszyscy działamy bezpłatnie, jako wolontariusze. Pomagajmy razem!