Jeśli chcesz pomóc, wesprzeć naszą organizację może to zrobić na VII różnych sposobów. Jeśli masz niewiele czasu, trochę więcej lub naprawdę dużo możesz wybrać kilka sposobów na pomoc w realizacji naszych zadań oraz możesz wziąć udział w czynnej walce z rakiem krwi. Sprawdź, co najbardziej Ci się spodoba. Każda pomoc jest cenna i każdą doceniamy tak samo. Dziękujemy, że jesteście z nami!


 

I ODDAJ KREW - wybierz się na wydarzenie oddawania krwi lub zgłoś się do wybranych punktów krwiodawstwa i przekaż swoją krew raz lub tak często, jak będzie to możliwe.

 

II ZOSTAŃ DAWCĄ SZPIKU - Cieszymy się, że chcesz pomóc chorym na nowotwory krwi. Być może dzięki Twojej pomocy ktoś otrzyma szansę na życie. Prawdopodobieństwo znalezienia odpowiedniego Dawcy dla Pacjenta jest bardzo niskie. Im więcej potencjalnych dawców, tym więcej szans na życie dla chorych na nowotwory krwi. Dawcą komórek macierzystych z krwi lub szpiku może zostać każdy zdrowy człowiek pomiędzy 18. a 55. rokiem życia, ważący powyżej 50 kg. Proces rejestracji nie jest skomplikowany i zajmuje często mniej niż zamówienie taksówki. Wystarczy wejść na stronę fundacji www.dkms.pl i wypełnić formularz - są tam szczegółowe informacje.

 

III ZOSTAŃ DAWCĄ ORGANÓW - Zgodnie z prawem polskim, obowiązuje domniemana zgoda na bycie dawcą, co oznacza, iż w przypadku braku sprzeciwu, uznaje się daną osobę potencjalnym dawcą narządu. Jednak w Polsce jak i na Świecie promuje się noszenie oświadczenia woli, które jest wyrażeniem zgody na zostanie dawcą. Dlatego też, promując tę szczytną ideę ratowania życia poprzez oddanie narządów do transplantacji, zachęcamy do podpisania oświadczenia woli, które można pobrać PDF klikając w LINK - wydrukuj i wypełnij.

 

IV WEŹ UDZIAŁ W WYDARZENIU - nasza organizacja organizuje, różne akcje oraz spotkania, które przyczyniają się do rozprzestrzeniania informacji o walce z rakiem krwi, pomocą Pacjentom oraz przeciwdziałaniu chorobie. Te akcje są dla nas ważne - jeśli dysponujesz czasem: przyjdź i bądź z nami. Pokaż, że nie jesteśmy sami.

 

V ZOSTAŃ WOLONTARIUSZEM - przyłącz się do nas korzystając ze strony i informacji zawartych tutaj: link.

 

VI POLECAJ / UDOSTĘPNIAJ NAS - jeśli uważasz, że nasze działania są słuszne udostępniaj informacje o nas choćby na portalu Facebook, na którym prowadzimy stronę lub w innych mediach do których posiadasz dostęp. Im więcej osób się o nas dowie, tym łatwiej będzie nam w przyszłości do nich dotrzeć. Będziemy mogli udzielić im pomocy lub skorzystać z ich wsparcia, jeśli wyrażą taką ochotę.

 

VII  WESPRZYJ NAS FINANSOWO - jeśli tylko możesz wesprzyj nas finansowo, abyśmy byli zdolni nadal wspierać naszych Pacjentów i Członków w trudnym momencie ich życia. Ich leki są bardzo drogie i niestety muszą je przyjmować codziennie. Nigdy nie będą zdrowi - walczą oto, aby nie dopuścić do nawrotu tej ciężkiej choroby. Pomagajmy!

 

VII  WEŹ UDZIAŁ W LICYTACJI LUB ZBIÓRCE FUNDUSZY:

Istnieje wiele nowych narzędzi pozwalających na prowadzenie zbiórki funduszy dla wybranych organizacji dzięki, np. allegro. Prowadzimy tam licytacje: https://allegro.pl/charytatywni/kierunek-zdrowie

Naszym flagowym pomysłem jest budowa funduszu, który pozwoli na samofinansowanie się naszej organizacji non-profit. Więcej informacji można znaleźć bezpośrednio na stronie tworzącej ten kapitał żelazny: https://www.spolecznie.org/ lub skorzystać z funkcji wsparcia: https://www.spolecznie.org/zelazny-kapital

Oczywiście możesz też zrobić to klasycznie i wpłacić pieniądze na nasze konto.

 

 

WPŁATY ONLINE LUB NA KONTO:

Kliknij i dokonaj wpłaty online
poprzez moduły Allegro.pl  - przejdź.


Wszyscy członkowie naszego stowarzyszenia działają całkowicie charytatywnie, a środki na działalność pozyskujemy z darowizn, publicznych zbiórek pieniędzy oraz z 1,5% podatku.

KIERUNEK ZDROWIE | NIP 879-24-39-513 REGON: 340026281
ul. Św. Józefa 53-59, 87-100 Toruń
KRS: 0000228104

Santander Bank | Konto: 13 1090 1506 0000 0001 4136 2797Jak sprawdzić legalność #puszkiZdrowia?
Pewność, że puszka którą Państwo zobaczą należy do naszego stowarzyszenia zapewni powyższa mapa - pokazuje miejsca, gdzie puszki można spotkać. Każda puszka ma swojego opiekuna i specjalną plombę z naszym logo. Każda jest zamykana na zamek, a jej rozliczenia dokonuje komisja pod przewodnictwem skarbnika Marcina Śmigielskiego.

W razie problemów i widocznego naruszenia plomby prosimy o kontakt: Skarbnik +48 530-823-030.


Chcesz pomóc?Jeśli prowadzisz oficjalną działalność i chcesz umożliwić nam umieszczenie #puszkiZdrowia u siebie to skontaktuj się z nami poprzez formularz na stronie.

ZACZNIJ POMAGAĆ Z NAMI

Jeśli chcesz zaangażować się w pomoc innym to dołącz do nas i stań się naszym Wolontariuszem lub Członkiem Organizacji. Chętnie podejmiemy współpracę w realizacji naszych zadań dla Pacjentów walczących z rakiem krwi. Jesteśmy aktywnymi wesołymi ludźmi, którzy również szukają pomocy przy realizacji małych i większych przedsięwzięć. Dołącz do nas!

Wolontariuszy, którzy się zgłoszą z chęcią pomocy, wpisujemy na listę i informujemy przed różnymi wydarzeniami, że potrzebujemy pomocy w wybranych terminach lub dla wybranych Pacjentów. Nie trzeba wypełniać formularza, wystarczy na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. wysłać email: podać swój wiek, miejscowość zamieszkania oraz nr telefonu do kontaktu.

O sytuacjach, w których angażujemy wolontariuszy informujemy z wyprzedzeniem poprzez email lub sms.

 

 

Więcej artykułów…

ip stresser