Planowane projekty

W Naszym planie organizacyjnym na rok 2019 mamy przygotowanie dwóch projektów, w oparciu o finansowanie zewnętrzne.

Pierwszy z projektów zawiera:


WARSZTATY ZDROWIA: DIETETYCZNE, EKOLOGICZNA KUCHNIA I ZAKUPY, DRUGIE ŻYCIE MATERIAŁÓW


 Zaplanowane zostały 4 soboty dla 4 grup 10 osobowych. Zakres trwania warsztatu to start od godziny 9-tej i zakończenie projektu o godzinie 17-stej. W trakcie przewidziano 3 bloki tematyczne:

1. Warsztaty zdrowego żywienia: Pod okiem dietetyka i na podstawie przygotowanych wcześniej przepisów uczestnicy przygotują zdrowe dania oraz deser. W części teoretycznej dowiedzą się, jak przygotowywać ciekawe dania, i które produkty wybierać.

2. Warsztat ekologicznej kuchni to wprowadzenie do tematu Zero waste i odpowiedzialnego robienia zakupów. Jak nie marnować pożywienia, jak kupować ekologicznie i które produkty wybierać. Jak można wykorzystać wcześniej przygotowane dania, aby przekształcić je w coś innego i równie apetycznego.

3. Warsztat drugie życie materiałów to program służący zwróceniu uwagi na możliwości, jakie wciąż posiadają produkty na pierwszy rzut oka wyglądające na nieprzydatne. Poznamy możliwości i sposoby na kreatywne przekształcenia tkanin. Warsztat praktyczny umożliwi uszycie ekologicznych worków na zakupy, produkty sypkie a nawet worek do przechowywania pieczywa.

 

Liczba uczestników 40 osób. Planowany termin październik/listopad 2019. Dla uczestników przewidziano zwrot kosztów podróży w postaci ryczałtu 25 zł/osobę, swobodny dostęp do napojów, deser, dietetyczny posiłek oraz materiały promocyjne w pełni ekologiczne. Jako podsumowanie projektu wydana zostanie książka pamiątkowa z przepisami i wskazówkami żywieniowymi, ekologicznymi i dla świadomych konsumentów. Ponadto zawrzemy w niej kilka sposobów na radzenie sobie z chorobą.

Projekt złożony w konkursie projektowym - Orlen Dar Serca. Czekamy na pozytywne informacje.

 


WARSZTATY HISTORIA I PIERNIKI


Zaplanowane warsztaty to spotkanie dla dwóch grup po 30 osób w historycznej kamienicy toruńskiej starówki. Projekt przeniknięty historią wypieku piernika i naszego miasta to sposób na integrację uczestników i zaznajomienie z lokalną tradycją, mocą przypraw i handlem miasta portowego.

Spotkanie zostanie przeprowadzone w ramach wykorzystania procesu tworzenia pierników i kojącego wpływu pracy z surową masą piernikową, naturalnymi przyprawami korzennymi oraz jako forma terapii zajęciowej dla osób z walczących z rakiem krwi lub po przeżytej chorobie. W projekcie wykorzystamy elementy sensoplastyki, ergoterapii oraz muzykoterapii. Za swój nadrzędny cel stawiamy sobie: zapobieganie izolacji i marginalizacji osób po ciężkiej chorobie, wspieranie wizerunku osób chorych, jako czynnych w sferze kultury oraz budowanie atmosfery akceptacji własnych słabości i niedomagań. Aktywizacja uczestników planowana jest na miesiąc grudzień. Więcej szczegółów przedstawimy wkrótce.

Przygotowano też niespodzianki i zakup materiałów wspierających dla pacjentów i ich rodzin.

Koszt planowanego projektu 7500 zł brutto. Na dzień 20.08.2019 roku zebrano 1190 zł. Będziemy zobowiązani za chęć wsparcia naszej inicjatywy. Szczegóły można znaleźć klikając w > link.