Warto przeczytać

Tutaj publikujemy wartościowe treści.

Aktualności i wydarzenia

Dobre wieści dla zainteresowanych ciężką sytuacją Pacjentów i personelu medycznego toruńskiej hematologii. W dniu11 lipca prezes Wojewódzkiego Oddziału NFZ Jan Gessek oświadczył, że zostanie ogłoszony konkurs na prowadzenie oddziału i poradni hematologicznej.

NFZ będzie czekał na wnioski świadczeniodawców do dnia 19 lipca. Wojewódzki Szpital Zespolony w Toruniu weźmie udział w konkursie, tworząc oddział i poradnię hematologiczną w oparciu o cały zespół lekarzy oraz kilka pielęgniarek dotychczas pracujących w Oddziale Hematologii i Transplantacji Szpiku SSM im. M. Kopernika. W związku z powyższym jest duża szansa na utworzenia oddziału i poradni hematologii w Szpitalu Wojewódzkim w najbliższym czasie. Szczegóły zostaną podane w przyszłym tygodniu - ale wszyscy Pacjenci będą mogli skorzystać z leczenia na nowym oddziale. Już teraz warto przygotować nowe skierowanie do Oddziału lub do Poradni (Takie skierowanie wystawia lekarz POZ na specjalnym druku. Przypominamy, że Pacjent, jak zmienia ośrodek leczący, musi dostarczyć nowe skierowanie, które jest wymogiem NFZ).

 

Dodatkowo: w związku z informacjami podawanymi przez dyrekcję szpitala miejskiego na stronie http://www.med.torun.pl/ przygotwujemy opis sytuacji, wiarygodne informacje i rozwinięcie tego co na stronie szpitala się znalazło. 

ip stresser